Zážitky

Vedeli ste, že Gemer patril kedysi k našim najbohatším regiónom? Zlato sa tu už dnes síce neťaží, no tým skutočným bohatstvom regiónu sú jeho prírodné krásy, historické, kultúrne a technické pamiatky či folklór a tradície. Zažite to všetko s nami.

História regiónu bola v rozkvete úzko spätá s baníctvom a remeslami no neskôr, počas temného obdobia, ho významne ovplyvňovali turecké vpády a iné mocenské boje. Pokochajte sa panoramatickým výhľadom zo Strážnej veže, ktorá slúžila na ochranu mesta Rožňava pred Turkami. Pozrite sa spolu s nami, ako žili členovia rodu Andrássyovcov v kaštieli Betliar, v ktorom sa v ako jedinom na Slovensku zachovalo pôvodné zariadenie a zbierky. Vypočujte si naše pútavé rozprávanie o mimoriadne vzácnych freskách v kostoloch Gotickej cesty.

Ocitnite sa v regióne, ktorý je obklopený troma národnými parkami – Slovenský kras, Slovenský raj a Muránska planina. Okolo Vás sa nachádza nedotknutá príroda so svojimi unikátnymi výtvormi na jej povrchu a takisto s ďalšími ukrytými krásami aj v jej podzemí. Z približne 7000 známych jaskýň na Slovensku sa totiž asi 1300 z nich nachádza práve na území Slovenského krasu. Navyše, od roku 1995, sú zapísané v zozname UNESCO. Oblečte sa do jaskyniarskeho výstroja a poďte ich s nami prebádať. Krásnohorská jaskyňa, Domica, Gombasecká jaskyňa, Ochtinská aragonitová jaskyňa, Silická ľadnica no a z ponuky nemôžeme vynechať ani Dobšinskú ľadovú jaskyňu v Slovenskom raji. Speleo zážitky ako vyšité.

Program Vám radi spestríme prehliadkou pivovaru spojenú s ochutnávkou piva. Alebo by ste radšej dali prednosť lokálnemu vínu priamo od miestneho vinára?

Počas zájazdu môžete byť ubytovaný v historickom hoteli alebo v penzióne s vlastnou farmou či rančom. Na výber je aj ubytovanie s wellness službami.

Doprava bude zabezpečená, program nabitý, dobrú náladu si musíte pribaliť.

Zájazdy sú organizované na základe individuálneho dopytu. Minimálny počet účastníkov je 8. Prosím neváhajte nás kontaktovať, povedzte nám svoje požiadavky a my Vám vypracujeme ponuku priamo pre Vás. Zorganizujeme Vám skupinový zájazd, alternatívny teambuilding, poučný školský výlet či tematický predĺžený víkend.

Pre aktuálnu ponuku zájazdov a akcií sledujte aj našu facebook stránku Visit Gemer.

Naši partneri

S realizáciou projektu Visit Gemer nám pomáhajú aj títo partneri

Nexit s.r.o.EnvexLitvanyi
banner

Kontaktujte nás

Ak máte akékoľvek otázky alebo si želáte vypracovať cenovú ponuku, neváhajte nás osloviť


Odoslať správu