Zážitky

Vedeli ste, že Gemer patril kedysi k našim najbohatším regiónom? Zlato sa tu už dnes síce neťaží, no tým skutočným bohatstvom regiónu sú jeho prírodné krásy, historické, kultúrne a technické pamiatky či folklór a tradície. Zažite to všetko s nami.

História regiónu bola v rozkvete úzko spätá s baníctvom a remeslami no neskôr, počas temného obdobia, ho významne ovplyvňovali turecké vpády a iné mocenské boje. Pokochajte sa panoramatickým výhľadom zo Strážnej veže, ktorá slúžila na ochranu mesta Rožňava pred Turkami. Pozrite sa spolu s nami, ako žili členovia rodu Andrássyovcov v kaštieli Betliar, v ktorom sa v ako jedinom na Slovensku zachovalo pôvodné zariadenie a zbierky. Vypočujte si naše pútavé rozprávanie o mimoriadne vzácnych freskách v kostoloch Gotickej cesty.

Ocitnite sa v regióne, ktorý je obklopený troma národnými parkami – Slovenský kras, Slovenský raj a Muránska planina. Okolo Vás sa nachádza nedotknutá príroda so svojimi unikátnymi výtvormi na jej povrchu a takisto s ďalšími ukrytými krásami aj v jej podzemí. Z približne 7000 známych jaskýň na Slovensku sa totiž asi 1300 z nich nachádza práve na území Slovenského krasu. Navyše, od roku 1995, sú zapísané v zozname UNESCO. Oblečte sa do jaskyniarskeho výstroja a poďte ich s nami prebádať. Krásnohorská jaskyňa, Domica, Gombasecká jaskyňa, Ochtinská aragonitová jaskyňa, Silická ľadnica no a z ponuky nemôžeme vynechať ani Dobšinskú ľadovú jaskyňu v Slovenskom raji. Speleo zážitky ako vyšité.

Program Vám radi spestríme prehliadkou pivovaru spojenú s ochutnávkou piva. Alebo by ste radšej dali prednosť lokálnemu vínu priamo od miestneho vinára?

Počas pobytu na Gemeri môžete byť ubytovaný v historickom hoteli alebo v penzióne s vlastnou farmou či rančom. Na výber je aj ubytovanie s wellness službami.

Dopravu zabezpečíme, program bude nabitý, dobrú náladu si musíte pribaliť.

Zájazdy a sprievodcovské služby sú organizované na základe individuálneho dopytu. Prosím neváhajte nás kontaktovať, povedzte nám svoje požiadavky a my Vám vypracujeme ponuku priamo pre Vás. Zorganizujeme Vám skupinový zájazd, alternatívny teambuilding, poučný školský výlet, tematický predĺžený víkend či individuálne sprevádzanie.

Pre aktuálnu ponuku zájazdov a akcií sledujte aj našu facebook stránku Visit Gemer.

Naši partneri

S realizáciou projektu Visit Gemer nám pomáhajú aj títo partneri

Nexit s.r.o.EnvexLitvanyi
banner

Kontaktujte nás

Ak máte akékoľvek otázky alebo si želáte vypracovať cenovú ponuku, neváhajte nás osloviť


Odoslať správu